Category Archives: VIP

Rita Ora dorë për dore me Barack e Michelle Obama

rita-ora1 Është e njohur për stilin e saj mjaft interesant, si në përditshmëri ashtu edhe në paraqitjet skenike.

Rita ka rrezatuar në Jingle Ball në turneun e performancave nëpër Amerikë dhe tani ndalesën kishte në kryeqytetin e vendit ku ajo po ndjek famën.

Read more ...

Amy kërkon një David Beckham për veti

amyIsh-ylli i serialit TOWIE Am Childs ka thënë një një intervistë se ajo është duke e kërkuar David Beckhamin e saj, derisa ka filluar të dalë me një futbollist, Adam Smith.

Read more ...

I humb zëri Mariah Careyt

mariah_careyKëngëtarja Mariah Carey konsiderohej si njëra nga këngëtaret më të mira në botë, ndërsa pas krizës martesore, tani edhe zëri i saj magjik po e tradhton.
Gjatë turneut në Tokio, ku i ka pasur disa koncerte, këngëtarja është fishkëllyer nga ana e publikut.

Read more ...

Çmimet MTV, triumfon Cyrus

miley-cyrusÇmimin për këngëtaren 21- vjeçare e ka marre nje djal i ri, i cili mbajti dhe një fjalim për fëmijët e pastrehe. Ndërkohë këngëtarja Katty Perry fitoj çmimin e këngëtares më të mirë femër me këngën “Dark Horse”. adrianga grande triumfoi me kengen “problem”. Ajo u vlerësua me çmimin kënga me e mire pop. Ndërsa “Hold On, are Going Home”, u vlerësua si kënga me e mire hip hop.

Read more ...

60 vjet nga skena kult e Marilyn Monroe

marilynmoment7Më 15 shtator të 60 viteve më parë do të ndodhte skena e shndërruar në kult nga filmi “Kur gruaja është me pushime” i Billy Wilder. Gjatë xhirimeve Marilyn Monroe vendoset mbi pjesën e ajrosjes së metrosë së Nju Jorkut. Era i ngre fustanin dhe përpjekja e Monroe për të ndalur erën shndërrohet

Read more ...