Category Archives: Shqipëri

Zyrtarisht Shqipëria është vend kandidat për anëtarësim në Bashkimin Europian.

fule-twittZyrtarisht Shqipëria është vend kandidat për anëtarësim në Bashkimin Europian. 28 vendet anëtare të BE-së kanë votuar pro gjatë mbledhjes së Këshillit Europian për kandidaturën e Shqipërisë.
Vendimi i marrë nga Ministrat e Jashtëm është zyrtarizuar formalisht. Menjëherë pas kësaj vendimi është përshëndetur nga Komisioneri për Zgjerimin Stefan Fyle, përmes një postimi në faqen e tij në Twitter. 

Read more ...

Llalla-Berisha front rezistence në mbrojtje të Lazaratit, sabotohen hetimet për trafikantët dhe të kërkuarit

lazarat-automatik-okPas rezistencës me mitraloza, autoblinda dhe snajpera në Lazarat, një tjetër rezistencë e heshtur po zhvillohet në Tiranë, në mbrojtje të bandave të Lazaratit dhe perandorisë së drogës. Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryeprokurori, Adriatik Llalla, kanë nisur një rezistencë në Tiranë kundër operacionit të Policisë së Shtetit dhe në mbrojtje të grupeve të zjarrit të Lazaratit,

Read more ...

Lazarati brenda nesh

bedri_islamiNë të gjithë këto ditë, njerëzit nga do që janë, edhe mijëra kilometra larg, po zgjohen dhe po bien të flenë me një emër të vetëm:Lazarat. Fshati i njohur për kultivimin e mariuanës, e cila në tregun hollandez kuotohet në vlerat më të larta, tashmë është tjetërsoj në vëmendjen e njerëzve: jo vetëm për atë çfarë po ndodh atje, por edhe për ne të tjerët, të cilët, edhe pas qenë kurrë në Lazarat, e

Read more ...

Lazarat, policia ka asgjësuar sot mbi 7 tonë kanabis

Lazarat (3Policia ka vijuar sot kontrollin e banesave dhe asgjësimin e parcelave me kanabis, dhe sasive të lëndëve narkotike që gjenden në banesat e komunës Lazarat. Gjatë ditës së sotme, deri në orët e pasdites, strukturat e Policisë së Shtetit kanë kontrolluar105 ambiente të ndryshme në territorin e fshatit Lazarat.

Read more ...

Rama: I shkojmë deri në fund Lazaratit

rama-tahiri-didi“Përgëzime dhe mirënjohje gjithë trupave të Policisë së Shtetit”. Në deklarimin e parë nga selia e qeverisë, në përmbyllje të fazës së parë të aksionit në Lazarat, kryeministri Edi Rama ia ka atribuar suksesin Policisë së Shtetit, për atë që cilësoi si aksionin më të rrezikshëm të këtyre viteve. 

Read more ...