Category Archives: Shqipëri

Braçe: VMRO DPMNE, parti kokëboshësh

erjon-braceDeputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe, i është përgjigjur në stilin e tij VMRO DPMNE-së së Nikolla Gruevskit. Ai në një postim në profilin e tij në facebook, ka thënë se kjo parti është e mbushur me kokëboshë.

Read more ...

“Nuk ka negociata për detin me Greqinë”

dervishi-dashnorNuk ka negociata mes Tiranës dhe Athinës për marrëveshjen e detit. Ndërsa është raportuar në media se zyrtarë të vendit fqinj kanë pohuar fillimin e bisedimeve mes dy vendeve për këtë çështje, ambasadori jonë në Greqi, Dashnor Dervishi, pohon për Top Channel se ka avancim të marrëdhënieve mes dy vendeve,

Read more ...

Naço: Parlamenti të vendosë për KLD

nasip-naco.Ka zgjedhur metaforën ministri i Drejtësisë, Nasip Naço për të përshkruar Këshillin e Lartë të Drejtësisë, që sipas tij është kthyer në një “bunker” dhe që voton si të ishte një repart ushtarak. 
Një ditë pasi u refuzua katër herë për shkarkimin nga detyra të gjyqtarëve Gjin Gjoni, Ken Dhima, Klorinda Çela dhe Markelian Kuçi,

Read more ...

SHENASI RAMA NGJYROSJA E PROTESTAVE NE ILIRIADE

shenasi_ramaNuk ka ma patriote e atdhetare se shqiptaret e Ilirides. Prandaj perpjekja e dikujt me e ngjyrose dhe paraqite protesten shqiptare ne Cairin e Shkupit, me ngjyra te tjera eshte nje shenje deshperimi nga ana e tyre dhe nje tregues i frikes qe i ka kapur. Ajo qe po ndodh tregon qarte artificialitetin e shtetit te Maqedonise.

Read more ...

“Rexhep Qosja – Rilindësi i kohës sonë”

rexhep_qosjaMe rastin e 78-vjetorit të ditëlindjes së Akademikut Rexhep Qosja, nesër në sallën “Unesco” të Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë do të organizohet shfaqja e filmit dokumentar të titulluar “Rexhep Qosja – Rilindësi i kohës sonë”. Ky film është realizuar nga gazetarja Rudina Xhunga. I pranishëm do të jetë edhe akademiku Rexhep Qosja. Organizatorët e kësaj veprimtarie

Read more ...