Category Archives: Poezi dashurie

Nuk te shoh, por te kujtoj

poezi-dashurieNuk te shoh, por te kujtoj
Nuk te kam, por ste harroj
Nuk do jem, por egzistoj
Nuk bej gjum, por te mendoj
Nuk je ti, por jan kujtime
Nuk jan lot, por jan vajtime
Nuk jan plumba, por gabime
Qe me vrane dashurine time..!

Read more ...

” Merr goten nè dorèn tènde.”

gota-vereMerr gotèn nè dorèn tènde..

Gèzuar ta bèjm ne tè dy..
Tè shijojmè dashurinè tonè,,
Tè èndèrrojmè natèn magji.

Merr gotèn nè dorèn tènde.
Njè dolli tè ngrèm bashk..

Read more ...

NJE MASHKULL ESHTE GJITHESIA

poezi-joki-matiNjè mashkull èshtè gjithèsia..
Tek ai, gjenè dashuri dhe fllad.
Merr jetè, nga puthje e tij,
Nga shpirti ngrohtèsi shpèrndan …

Njè mashkull èshtè gjithèsia ,,
Eshtè dritè, qè rrezaton nè sy..
Eshtè bota,dhe ajkè pèr ç’do femèr,,
Eshtè mburoj pèr femrèn e tij..

Read more ...

Joki Mati-VETEM DETI ME KUPTON..

detiSa herè qè ulem tek vèndi i jonè..
Pa frymè mè lènè kujtimet nga herè,,
Kujtoj me mallè ato netè mbrèmje..
Kur kokèn vendosja mbi supin tèndè..

Dhe ti, nè krahè me merrje..
Nè ajèr pupèl mè ngrije si zog..
Ndjeja vibracion tè frymès tènde..
Dègjoja zemrèn qè tè pluskonte..

Read more ...

KUR MALLI ME MERR PER TI..!

jokiKur malli mè merrè pèr ti,,
Brigjeve zbathuar ecè ngadal,,
Pèrhumbem bashkè me mendimet..
Se malli pèr ty mè ka marrè,

Read more ...