Category Archives: Maqedoni

Lëvizja BESA: Xhaferi e Osmani – shembuj tipikë të krimit të BDI-së

Lëvizja BESA, nga përgjimet e sotme, vetëm e ka konfirmuar bindjen se arsyeja pse BDI-ja i tradhton aq poshtër interesat shqiptare janë pikërisht zyrtarët e saj të lartë, të kapur në vepra të rënda kriminele.

Read more ...

Shërbimi sekret Mijallkov dhe “patrioti” Xhaferri zgjidhin probleme bizneso – koalicionuese

Opozita maqedonase publikoi sot materiale të tjera të përgjimeve, ku sipas liderit të saj Zoran Zaev shpalosen bizneset e pista mes VMRO-DPMNE dhe BDI. (VIDEO)

Në këto biseda protagonistë janë Musa Xhaferri i BDI-së dhe shefi i shërbimit sekret Sasho Mijallkov.

Read more ...

Nënkryetari i Parlamentit Evropian kërkon dorëheqjen e Gruevskit

Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje.

Read more ...

Zaev: Dorëheqjet vetëm një hap drejt fundit të Gruevskit

Z​oran Zaev ka shkruar një status në Facebook në lidhje me dorëheqjet e sotme. Ai thotë se Ky është vetëm një hap drejt fundit të Nikolla Gruevskit.

Read more ...

Greqia, një aleat i “papritur”i shqiptarëve-faji është i FYROM_it .

Greqia zgjedh shqiptarët në Ballkan Sherri në Maqedoninë fqinje solli në skenë një aleat të papritur për shqiptarët. Sipas parimit armiku i armikut tim është miku im, Greqia zyrtare po jep sinjale të forta kundër shtetit që ajo refuzon ta quajë ndryshe përveçse me inicialet FYROM. Ajo e quan atë fajtore për destabilitetin e krijuar dhe në themel të tij gjen moszbatimin e Marrëveshjes së Ohrit. Pak a shumë atë që mendojnë dhe shqiptarët.

Read more ...