Category Archives: Lajme Senzacionale

Publikohet fotografia e ‘Përbindëshit’ të Jemenit (Foto)

Një fotografi e një burri që po konsiderohet si hero në lëvizjen kundër huthi në jug të Jemenit, është shpërndarë në rrjetet sociale, transmeton Express.

Fotoja e ‘Përbindëshit’ po qarkullon në internet që nga java e kaluar duke u dhënë përkrahje morale luftëtarëve dhe përkrahësve të lëvizjes që ai përfaqëson.

Read more ...

Është arrestuar i arratisuri para 56 vjetësh nga burgu

I burgosuri i cili para 56 vjetësh ka qenë në burg në Shawshank, për të cilin është bërë filmi legjendar “Arratisja nga Shawshanku” është arrestuar të martën.

Read more ...

Zbulohet fotoja e “Liroshkas”, gruas që refuzoi të martohej me Leninin

Një akademik britanik ka zbuluar një fotografi të gruas të përshkruar nga disa si dashuria e vërtetë e Vladimir Leninit, pasi fotoja kishte humbur për gati një shekull.

Dr Robert Henderson, ekspert i historisë ruse në Queen Mary University në Londër, zbuloi fotografinë e Apollinariya Yakubova, një revolucionare ruse, e cila ka jetuar në Londër në fillim të shekullit të XX.

Read more ...

“Flokët tatuazh”, trendi i ri në Britani

Rënia e flokëve është njëri nga problemet e shumta te meshkujt, por zgjidhjet nuk mungojnë. Një e tillë, me kosto më të ulët, ka filluar të aplikohet në Britaninë e Madhe. Meshkujt të cilët kanë probleme me rënien e flokëve tani i bëjnë ato tatuazh.

Read more ...

24 fëmijë nga 16 martesa

mohamedMohammed Saeed nga Emiratet e Bashkuara Arabe është bërë personazh për mediat.

Kjo, duke qenë se ai ka 24 fëmijë nga 16 martesa të ndryshme.

Read more ...