Category Archives: Kosovë

Konfiskohet kanabis në Mitrovicë

kanabisShtatëmbëdhjetë bimë të llojit kanabis-sativa janë gjetur dhe konfiskuar të martën në Mitrovicë. Policia e Kosovës kishte ndërmarrë një aksion duke kontrolluar shtëpinë e një të dyshuari, me ç’rast ka gjetur dhe konfiskuar bimët narkotike.

Read more ...

Ymeri: Kemi marrëveshje, pritet nënshkrimi

visarAnëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka konfirumar në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, se me bllokun LDK – AAK – Nisma (LAN), kanë arritur marrëveshje dhe ajo pritet të nënshkruhet së shpejti.

RADIO EVROPA E LIRË

Read more ...

Vetëvendosje në prag të hyrjes në qeveri!

koalicioni-vetvendosje-Të shtunën caktohet agjenda e Kuvendit të ri të KosovësLëvizja Vetëvendosje duket se është gjithnjë e më afër hyrjes në Qeveri, apo minimalisht, që ta mbështesë seriozisht dhe besueshëm qeverinë e koalicionit LDK-AAK-NISMA.

Read more ...

Kurti: Jemi Kombi më i rëndësishëm në Ballkan, por kemi shtete të dobëta

albin-kurtirp_largea_albin-kurti-15mars-r1363385546.jpgNë konferencën e Ambasadorëve me temë “Shqipëria në rajon nga periferi në qendër”, kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti u ndal tek roli i Shqipërisë në rajon. Kurti theksoi se politika e jashtme e Shqipërisë duhet të lidhet ngushtë me shqiptarët në rajon, duke iu referuar edhe zhvillime të dy ditëve të fundi në Maqedoni.

Read more ...

Demaçi: Mjekroshët në Kosovë i financon Serbia

adem_demaciAdem Demaçi ka thënë se është Serbia, ajo që po e financon islamin radikal në Kosovë. Ai fajëson miqtë e Kosovës të cilët sipas tij po u japin mundësi, siq i quan ai, mjekroshëve që të vijnë në Kosovë dhe t’u mbajnë ligjërata njerëzve.

Read more ...