Category Archives: Kosovë

E konfirmon: Garoj për kryetar të LDK-së

Isa Mustafa ka konfirmuar se do të garojë edhe për një mandat për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Read more ...

Qosja: Isa Mustafa kryeministër, turp

qosjjaaRexhep Qosja, në një intervistë për “Epokën e re” për 28 nëntorin, duke folur për zhvillimet politike në Kosovë gjatë muajve të fundit, prej zgjedhjeve të 8 qershorit, Qosja ka thënë se këto zhvillime kanë sjellë shumë dëshpërim në të gjitha shtresat shoqërore kosovare.

Read more ...

Rama kthehet nga Kosova

ramadheubardhe3

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka kaluar në këmbë kufirin mes Serbisë dhe Kosovës në pikëkalimin Dheu i Bardhë në Kamenicë rreth orës 15:00.

Në pjesën e territorit të Republikës së Kosovës, kryeministri shqiptar është pritur si hero nga qindra qytetarë që mbanin në duar flamuj kombëtarë dhe mbishkrime me emrin e Edi Ramës.

Read more ...

Qosja: Rama u dëshmua në Beograd si lider i rajonit

qosjjaaNgjarja e kësaj të hëne është vizita historike e kryeministrit Edi Rama në Beograd, vizitë që nxori në pah mungesën e komunikimit mes dy vendeve dhe ku përmendja e realitetit të Kosovës së pavarur në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Aleksandar Vuçiq, u cilësua si provokim nga ky i fundit.

Read more ...

Demaçi: I lumtë Edi Ramës!

adem_demaciVeprimtari i njohur i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, ka vlerësuar lartë vizitën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Beograd.
“Unë e kam ditë që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është një burrë shteti serioz dhe seriozitetin e vet e tregoi mas gjithë atyre që ndodhen në ndeshjen Shqipëri-Serbi, pranoi të shkoi dhe

Read more ...