Category Archives: Humor

Vrasësi

Hyn vrasësi në një  shtëpi dhe gjen një burrë e një grua. Pyet gruan:

– Si e ke emrin?
– Fatmire përrgjigjet ajo.
– Mirë, Fatmire. Po ta fal jetën, sepse nëna ime e ka pasur emrin ashtu.
Pastaj pyet burrin:
– E ti, si quhesh?
– Quhem Leutrim, por të gjithë shokët më thërrasin Fatmire¦

Read more ...

15 Humore

Dhëmbi

Hyn një burrë te stomatologu duke u ngutur dhe i thotë:
– Doktor, dhëmbi duhet të nxirret, por pa e mpi (pa anestezion), vetëm shkuleni dhe largojeni.
– Ah, sikur të ishin të gjithë pacientët e mi kaq guximtarë! Më thonë, për cilin dhëmb është fjala?
– Grua, kallëzoi doktorit cili dhëmb të dhemb!

Read more ...

Disa Barcoleta të tjera

Nje here nje djale kishte humbur rrugen ne nje pyll te madh ne Kine dhe kishte tre jave qe kerkonte te dilte por pa shprese. I lodhur, i uritur dhe pa gjume po kerkonte pa shprese nje rrugedalje, kur para tij ju shfaq nje shtepi e vogel. Nxitoi hapat dhe trokiti ne dere, kur pas pak para tij u shfaq nje plak kinez me nje mjeker te bardhe dhe shume i dobet.
Djaloshi filloi ti shpjegonte plakut se ai kishte tre jave qe kishte humbur rrugen dhe po te kishte mundesi te rrinte per nje nate tek shtepia e plakut.
Mire i thote plaku do te te jap dhe per te ngrene por vetem me nje kushte qe mos te hedhesh as syte nga mbesa ime. Neqoftese ti e shkel premtimin uen do te ndeshkoje me tre torturat kineze.

Read more ...

Dy gjahtaret..;Plaka!..;Ne kryeministri….

Dy gjahtaret
Shkojne njehere dy shoke, dy gjahtare, per gjah ne nje pyll. Papritur njeri prej tyre bie ne toke dhe rrin pa levizur.
Nuk dukej se merrte fryme dhe bebet e syve i ishin venitur.
Shoku tjeter rremben celularin, qe kishte me vete dhe me nje ze qe i dridhej njofton urgjencen:
– Alo, me duket se shoku im ka vdekur. Me thoni cfare duhej te bej tani?
Personi qe i doli ne telefon me nje ze te qete i thote:
– Qetesohuni, mblidheni veten. Une mund t’ju ndihmoj. Fillimisht sigurohuni qe ka vdekur, se mund te jete akoma gjalle…
Gjuetari e le telefonin pertoke, largohet dhe pas pak degjohet nje krisme arme. Pas pak degjohet zeri dridhur i gjahtarit:
-OK, po me pas c’te bej??

Read more ...

Memedhe( satire sarkastike por edhe me nota realiste )

“Memedhe quhet toka ku te iken per lesh koka

ku kam dashur meme e ate, ku te grijne fajdet parate
ku kam fis e ku kam fare , ku s’ka drita por pishtare
ku te mbyt pluhri tallashi , ku kercet e pret kallashi

Read more ...