Category Archives: Histori Dashurie

“PSE M’HARROVE”

zhgenjim-dashurieE pyes veten pse rash n’dashni.Ah moj nene qka te bej.Jeta ime perfundoj.Per nje vajze qe e deshta shume ma bani zemren ma dogji shkrum.Ma thej zemren si nje gote por qka te bej e dua kot.Jeta pa te me digjet flake syte e mi po derdhin gjak.E dashurja ime te prita me mall une tash po vdes ma ben hallall.Pse t’jetoj kur sjam me ti ma ktheve shpinden me le N’vetmi.

Read more ...

Helena

dashuri3…ora 4:00 e mengjesit, fiks 4…nuk mund te fle, po degjoj muzike ne radio, dhe te them te drejten te gjitha keto kenge me jane bere hite ne koken time…muzika ne njefare menyre me qeteson…por sonte jam e merzitur, paksa e trishtuar, frikesuar nga vetja ime…sdua me te vuaj...sikur te kisha guxim ti tregoja gjithqka…

Read more ...

Dashuria Tragjike

dashuria-tragjikeVajza 17 vjecare tmerresisht dinte te dashuronte
dhe djali 20 vjecar dinte t’ja vleresonte.
Vajza e donte aq shume sa per te falte gjithcka
dhe djali e donte por vajzes kurre nuk ja tha.

Read more ...

Larg syrit larg zemres

dashuri2Me kujtohet mire ajo dite.Ka qene shtator dhe plot 6 vite me pare.Isha 19vjec ajo ishte 17.Nuk e kisha pare qe prej shume kohesh.Papritur me drejtohet me pershendet.Nuk di se si por buzeqeshja e saj,syte e bukura blu dhe fytyra e bardhe e plote si hene mu nguliten thelle ne zemer.

Read more ...

Dashuria e paperfunduar e dy te rinjeve…

ndarje-ne-dashuriNe ate dite Qershori dicka ndodhi se ndjej egersine e natyres pasi skutat e shpirtit tim jane ndezur……eshte egersia,krenaria e thyer,humbja dhe se fundidashuria e lenduar.pse duhet te ndodhte pse??Ështe pyetja qe me persekuton qe nga momenti qe mora ate telefonate e cila shkundi pemen e dashurise sime te paster,ku cdo frut ra pa

Read more ...