Category Archives: Fraza dashurie

Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!

Do te vdes me zemer te thyer, nga ti jam e zhgenjyer! Se ti me vrave pa meshire!!

Duke te humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjeje dot as njeren e as tjetren !

Dhe pse e kam kaq te veshtire, po te perze nga zemra ime, me mire ndrico si yll i larget , dhe me dil vec ne enderrime.

E di, se dimri do te shkoje dhe vera vjen perseri , dot m’kerkojh dere me dere , por s do te jem me aty.

Read more ...

Afrohu me afer dhe ne sy me shiko, afrohu dhe me thuaj nje fjale, me thuaj qe me do!

Une e di se dashuria e jone ashtu sic eshte, eshte me e forte se vet ne, eshte me e forte edhe se gjithe te tjeret.

Vec nje here,vec nje here do te doja te t’puthja vec nje here, vec nje fjale ooo vec nje fjale do te doja te t’thoja o moje vajze, do te doja te t’du, vetem ti je per mu,dua te ledhatoje e te perqafoje!Do te doja te fluturoje lart ne yje te vallzoje, me ty do te doja jeten ta kaloja!!

Vec nje cast do doja,vec nje cast zerin ta degjoja,do te doja vec fytyren ta shikoja, do te doja vec nje cast me ty te qendroja, do te doja vec nje cast puthjen tende ta shijoja.

Read more ...

Ti je shpirti qe m’frymon fryma jote gjall me mban, ti je hana qe ndricon rrezet tua drite me bajn.

Te dua pa mase te dua pa mbarim te dua me shume se sa shpirtin tim.

Te dua, te dua per ty do te vdes por ti a me don mua? Pergjigje po te pres!

Te dua me shpirt, te dua me zemer deshiroje te kemi te njejtin mbiemer.

Read more ...

Nese ke zemer ndaje bashk me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!

Nese ti me don ma thuaje te verteten, s’do ta jap vec zemren por por ta jap dhe jeten.

Nese ke zemer ndaje bashk me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!

Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua te kuptoj. Nuk dua vec… te harroj!

Nuk di shume, por e di se ti je arsyeja pse une jetoj. Kur ma dhurove dashurine, me mesove se si duhet jetuar.

Read more ...

Fjalet e mija s di sa ti i kupton, a din ti qe zemra ime ty shume te don !

Deshiroje te shoh me sy e te mos digjem mall per ty, vetem ta dish se sa te dua s do jetoje as nje ore pa mua!

Digjem, pervelohem se te dua shume, diten mendohem, naten rri pa gjume.

Dua qe sa me pare, kur te zgjohem nje mengjese, prane meje te te takoj ty. Ti je krijese e vecante e zemres sime. Me mungon pa mase!!

Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nena pa femi, dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

Read more ...