Category Archives: Fraza dashurie

Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.

Shkronjat fillojne me ABC. Numrat fillojne me 123. Notat fillojne me DO RE MI. Dashuria fillon me UNE edhe me TI!!!

Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Read more ...

Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!

Nese ngjyra me mungon do ta prejsha gishtin tim e me gjak qe me pikon do ta shkruaja kete kujtim.

Nese per mua mendon nje e-mail ma dergon. Nese me zemer me don thirrem ne telefon, zerin ta degjoj dhe te tregoj qe shume te dashuroj, kurr nuk te harroj!

Ngado qe e hedh doren te parfytyroj se te prek. I prek ato floke tua te gjata, ate trup te bukur mendoj se jam i ulur mbi preherin tend dhe ngadale me perkedhel.

Nuk me duhet kjo jete nuk me duhet kjo rini, kur s’te kam afer meje gjithmone do te vuaj per ty!

Read more ...

Dy lule qelin ato here do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do te ndahen.

1+1=2 te dua vetem ty! 5+5=10 te dua per jete! 1-1=0 ment mi morre sherro! Ndaq me plus ndaq me minus, ndaq pjestim, ndaq barazim te dua shum o Shpirti im!!

Deri kure ne vuajtje, deri kure ne vetmi, deri kure kjo zemra ime do te vuaj per ty !

Dhe nese kam lene dicka tek ti, nje ndjenje te vogel dashurie apo respekti, te lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote.

Dy lule qelin ato here do kur do thahen,por zemrat tona kurr nuk do te ndahen.

Nuk premtoj te te dua perjete sepse asgje ne kete bote nuk eshte e perjetshme, por premtoj qe nuk do te heq dore nga dashuria per ty nje cast para se perjetesia te mbaroje..

Read more ...

S`arrija te kuptoja pse kaq shume te doja. Nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat te mendoja.

Nuk mund te mblidhen gjethet e vjeshtes, e nganjehere as shpirterat nuk e gjejne udhen e kthimit. Une nuk e kam gjetur akoma, ndaj endem ngadale ne vende qe kam pare, e atje, atje me veshtrojne. Ajo cka shohin syte eshte forme, jashte e brenda saj une endem, shpirt!! Nuk po te shkruaj per te t’thene se te dua shume, jo as per te t’thene se per ty po derdh lot ne keto momente. Ajo qe sot me shtyn te shkruaj eshte malli qe kam per ty. Vertet ne keto momente po ndjej mall.

Nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s jam me ne kete bote. Mos pyet: Se si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty kalova!

Read more ...

Mos i hap krahet qe te fluturosh. Hapi krahet qe te me perqafosh!

Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje per ty!

Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe besim. Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s’te kam pare, syt’ e tu s’i kam harruar te dua si me pare!

Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar’ kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!

Read more ...