Category Archives: Fraza dashurie

Tani me thuaj qfar do te bej pa ata sy ,s'do ta shoh as rrugen eee as ty…

Nuk te shoh, por te kujtoj
Nuk te kam, por ste harroj
Nuk do jem, por egzistoj
Nuk bej gjum, por te mendoj
Nuk je ti, por jan kujtime
Nuk jan lot, por jan vajtime
Nuk jan plumba, por gabime
Qe me vrane dashurine time..

Read more ...

Te kam borxh 2 fjale,qe dot nuk ti thash,te kam borxh 1 puthje,qe dot nuk ta dhash…

jam ne shpirtin tend e lumtur,e qeshur
jam ne trupin tend e humbur e zhveshur
jam zjarr i pa dukshem nen hirin e fshehur
ne aromen tende e pa pir e dehur
jam si jorgan enderrash qe ty te mbulon
jam dora qe dridhet kur ty te ledhaton
jam nata pa gjume mbushur ledhatime
jam zemra qe digjet tek ti fryma ime
jam fjala e dhene besa amanetit
jam pa zemren time qe tek ti me mbeti

Read more ...

PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE

Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka
Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
Dashuria eshte poezia e ndjenjave

Read more ...

Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme…

Kur njeriu dashuron nuk ka frike…
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj…
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft….
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te…
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme…

Read more ...

Pasuria nuk te jep dashuri, por dashuria na ben te pasur.

Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.

Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme.

Qesh me shenjat e dashurise ai qe nuk ka provuar kurre nje plage.

Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shoh kur shoh syte e tu.

Read more ...