Category Archives: Fraza dashurie

Fraza Dashurie:Jetoi me zerin tend qe smundem ta harroi

frazaa-dashurie*Jetoi me zerin tend qe smundem ta harroi
Jetoi me puthjen tende
qe me endje e kerkoi
Jetoi se kaq shum me pelqen ky njeri
Ndaj I vendosa dhe emrin DASHURI…! 

Read more ...

Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.

fraza-dashurijefraza dasgurieDashuria eshte gezimi per tu bere dy.
Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.

Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit

Dashuria eshte poezia e ndjenjave

Read more ...

Thenie per dashurine

ilove-Kur njeriu dashuron nuk ka frike… 
-Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet…
-Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj… 

Read more ...

Të deshta ma shum se vetvetën ti sme kuptove,tani qe u largova,a u gëzove .

fraza-dashurieTë deshta ma shum se vetvetën ti sme kuptove ,
tani qe u largova , a u gëzove .

* * *********

Read more ...

Thënje të bukura për dashurinë

Kush vjen për mirë troket në derë; kush dashuron, derën e gjen të hapur.
Tagora

Ngrije urën e dashurisë deri në diell, vetëm ajo na lidh me jetën, vetëm ajo na lidh me njerëzit.
A.Podrimja

Dashuria i ka ligjet e veta të zhvillimit, stinët e veta jetësore si lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverën e hershme, verën e nxehtë dhe, pas tyre, vjeshtën e cila për disa është e nxehtë, e ndritshme dhe frutdhënëse, ndërsa për disa të tjerë e ftohtë, e zymtë dhe e mjerë.
Bjelinski 

Read more ...