Category Archives: Film

"Ringjallet" Hercule Poirot i Agatha Christie

herkule.poirotDetektivi me mustaqe, Hercule Poirot, i novelave të Agatha Christie, pritet që të “ringjallet” në një novelë të re që ende nuk është titulluar, raporton AFP.Shkrimtarja e zhanrit të krimit, Sophie Hannah është caktuar për të shkruar librin e ri, vazhdimi i parë i serisë së novelave të Christie ku Poirot, detektivi belg ka qenë personazhi

Read more ...

George Clooney sërish beqar

George Clooney sërish beqarGeorge Clooney është ndarë nga Stacy Keibler, partnerja me të cilën ishte lidhur që nga korriku i vitit 2011. Aktori 51-vjeçar duket se i ka dhënë fund romancës pasi ai dhe Keibler kërkonin gjëra të tjera nga lidhja. 

Read more ...

Jennifer Lawrence dhe incidenti me shkallët

Jennifer Lawrence dhe incidenti me shkallëtTë fitosh një Oscar si aktorja më e mirë është me siguri një nga momentet më të bukura të karrierës, por Jennifer Lawrence e prishi paksa këtë moment kur u pengua tek shkallët teksa po ngjitej për të marrë çmimin. 

Read more ...

Eliza Dushku: Shqiperine e kam ne gjak dhe temperament

 ka lindur ne Shqiperi, gjyshi i saj ka shkuar ne Amerike kur ishte 12 vjec dhe per here te pare ketu erdhi ne moshen 25-vjecare.
Por lidhja e saj me Shqiperine duket se eshte me e madhe. Aktorja e Hollivudit, Eliza Dushku, prej kohesh eshte bere nje imazh i vendit tone ne bote dhe nje krenari e shqiptareve.

Read more ...

Duncan vdiq nga shkaqe natyrale

Duncan vdiq nga shkaqe natyrale

Aktori Michael Clarke Duncan vdiq nga shkaqe natyrale, tregoi ekspertiza e bërë nga mjeku ligjor.Aktori 54-vjecar vdiq në Qëndrën Mjekësore Cdars-Sinai në Los Angeles ditën e hënë.

Read more ...