Category Archives: Film

Vdes “Tarzani”

tarzanAktori i filmit “Tarzan, the Ape Man”, Denny Miller ka vdekur në moshën 80-vjeçare.

Miller vdiq në Las Vegas të mërkurën pas një beteje të gjatë me sëmundjen Lou Gehrig, ka konfirmuar agjenti i tij për Hollywood Reporter.

Read more ...

Ben Affleck dëbohet nga kazinoja, bënte hile

ben-aflek  Kazinoja Hard Rock në Las Vegas ka dëbuar Ben Affleck nga tryezat ku luhej, sepse shërbimet e sigurisë e kishin pikasur që protagonisti, regjisori dhe aktori i filmit “Argo” numëronte letrat, për të mundur që të fitonte në Black Jack, një teknikë kjo e cila nëpër kazino nuk është aspak e pëlqyer. Aktori, një lojtar i apasionuar, ndodhej në një tryezë ku bastet ishin në shuma të larta.

Read more ...

Ndërroi jetë artisti i njohur Fitim Domi – Mixha Ramë

mixha-ramePas një sëmundje të shkurtër në moshën 75 vjeçare ndërroi jetë artisti i njohur Fitim Domi – Mixha Ramë.I ndjeri një kohë të gjatë ka punuar si redaktor përgjegjës i programit humoristik në ish Radio Prishtinë ndërsa kohëve të fundit ishte angazhuar si redaktor në programin kulturo arsimor në Radio Kosovë. Fitim Domi njihet për rolin e tij si Mixha Ramë  në shumë programe

Read more ...

Me rastin e përvjetorit të lindjes së ikonës së kinematografisë evropiane dhe mbretit të aktrimit – Bekim Fehmiut

u3_bek13PJESË NGA INTERVISTA E KAHMOTSHME E BEKIM FEHMIUT DHËNË REVISTËS “PËRPJEKJA”, NR. 31, DATË 02.X.1981, BEOGRAD, ORGAN I KLUBIT ME TË NJËJTIN EMËR TË STUDENTËVE SHQIPTARË TË UNIVERSITETIT TË BEOGRADIT

Read more ...

Ndahet nga jeta aktori Skënder Sallaku

skenderrrsallakuuuKa ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare figura e njohur e ekranit shqiptar, humoristi Skënder Sallaku. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e aktorit të humorit. Skënder Sallaku ka qenë një ndër aktorët më në zë te Estradës së Tiranës, por edhe tepër i njohur mes humoristëve shqiptarë.Ish-kampioni kombëtar në mundjen klasike, autori i dhjetëra skeçesh dhe parodish, pasi

Read more ...