Category Archives: Diaspora

Gjendet trupi i pajetë i një vajze shqiptare

Gjendet trupi i pajetë i një vajze  shqiptare  përgjatë rrugës Cese di Avezzano në Acquila të Italisë, e cila rezultonte e zhdukur prej dy ditësh.

Mësohet se viktima është Marjana Marku, 30 vjeç, e cila dhe punonte në një lokal nate.

Familjarët e vajzës kishin denoncuar në polici zhdukjen e saj, e cila  kishte humbur gjurmët prej dy ditësh.

Nga ana e policisë po hetohen të gjitha pistat e mundshme për vdekjen e saj, pasi janë pikasur ënjtje në stomakun e viktimës, ndërsa afër trupit të saj është gjetur një makinë e djegur e cila ishte vjedhur dy ditë më parë.

Mësohet se trupi i vajzës Marjana Marku, u njoh nga i vëllai.

229 kg marijuanë, kapen në Itali 4 trafikantë shqiptarë

229 kg marijuanë, kapen në Itali 4 trafikantë shqiptarë

Policia e Venezias në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikun e lëndëve narkotike duke vënë në pranga 4 prej tyre.

229 kilogramë marijuanë, një pistoletë me karikator brenda me kalibër 7.65 , gati për përdorim iu sekuestrua të ndaluarve.

Read more ...

229 kg marijuanë, kapen në Itali 4 trafikantë shqiptarë

229 kg marijuanë, kapen në Itali 4 trafikantë shqiptarë

Policia e Venezias në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikun e lëndëve narkotike duke vënë në pranga 4 prej tyre.

229 kilogramë marijuanë, një pistoletë me karikator brenda me kalibër 7.65 , gati për përdorim iu sekuestrua të ndaluarve.

Read more ...

GAZETARIA PARA DREJTËSISË NË MALMË

Nga:Shuquri Sejdijaj  dhe Astrit Gashi
Malmë 17 prill-Sot në Malmë ka filluar procesi gjyqësor kundër tre gazetareve të gazetës më të madhe madhe të mbrëmjes “Expressen”. Njëri nga gazetarët e akuzuar është edhe suedezo-shqiptari Diamant Salihu,

Read more ...