Category Archives: Diaspora

MSHM: Para zgjedhjeve në Maqedoni gjithmonë ndodhë diçka “e pa pritur”, në dëm të shqiptarëve

mergata-shqiptarePara zgjedhjeve në Maqedoni gjithmonë duhet të ndodhë diçka “e pa pritur”, por gjithmonë në dëm të shqiptarëve! Kësaj radhe u helmuan disa nxënës në shkollën e mesme ekonomike në Gostivar! Si gjithmonë, lajmet përhapet në të katër anët me shpejtësi marramendëse, kurse autori asnjëherë nuk kapet! Nuk duam të lavdërohemi, nuk është ai

Read more ...

Suedi, grupi i një shqiptareje synon Eurovizion

  • jemGrupi JEM është një grup suedez ku zëri kryesor është i një shqiptareje. Mërgime Murati së bashku me grupin e saj do të konkurrojnë më 8 shkurt në Festivalin e Këngës në Suedi për çmimin e madh që do i dërgojë më pas në Eurovizion. JEM është ndër ata grupe që pretendon të përfaqësojë Suedinë në Eurovizion. 

Read more ...

KOSOVARI THER GRUAN DHE ARRATISET

policia1policia1policia1policia1Dy ditë pas vrasjes së kërçovares, Wohleni është tronditur edhe nga një rast tjetër i dhunës në familje.Një grua 24 -vjeçare me shtetësi zvicerane të hënën në mbrëmje në Wohlen ishte viktimë e një sulmi të dhunës në familje. Ajo është plagosur nga goditjet me thikë në qafë dhe ishte dërguarme ambulancë në spital.

Read more ...

Arrestohet banda e shqiptarëve

riminiRIMINI – Policia italiane ka shkuar për një kontroll në shtëpinë e familjes Zinnanti, për të kërkuar italianët që bashkëpunonin me këtë familje. Por kanë zbuluar një rrjet të tërë mafiozësh shqiptarë, rrjet i cili drejtohej nga një 40-vjeçar, edhe ky shqiptar.

Read more ...

Pranga 8 shqiptarëve dhe 2 italianëve

resizerBERGAMO – Pas një operacioni të gjatë dhe të vështirë, policia e Bergamos ka arritur të vërë në pranga 10 persona, ku tetë prej tyre ishin shqiptarë dhe dy italianë.“Policia, në bashkëpunim me prokurorinë, kanë shkatërruar një bandë të specializur në shpërndarjen e lëndëve narkotike në Bergamo dhe në rrethinat e Bergamos. Të 10 personat e

Read more ...