Category Archives: Bota

Koreja e Veriut, dështon lëshimi i raketës

Koreja e Veriut ka lëshuar raketën me rreze të gjatë, por vendet fqinje të saj thonë se procesi dështoi pak pasi raketa u ngrit në ajër. 

Read more ...

Rrëzohet një avion ushtarak në Virxhinia

Rrëzohet një avion ushtarak në Virxhinia

Një avion ushtarak i tipit F-18 u rrëzua sot pasdite në një zonë të banuar në shtetin Virxhinia në SHBA. 

Read more ...

Mbi 130 viktima në sulmet e ushtrisë në Siri

Mbi 130 viktima në sulmet e ushtrisë në Siri

Po rritet numri i viktimave në tërë Sirinë, ku në shënjestër janë viktima civile si gra dhe fëmijë, në sulmet e regjimit të Bashar Al – Asad, tre ditë para skadimit

Read more ...

Korea e Veriut, gati testin bërthamor

Korea e Veriut, gati testin bërthamor

Koreja e Veriut ka lëvizur një prej raketave me rreze të gjatë për të nisur hedhjen e saj të provës gjatë këtij muaji, në një test të bërthamor që ngjalli edhe shqetësimin e ndërkombëtarëve. 

Read more ...