Category Archives: Ai & Ajo

Studiuesit: Dashuria, jo edhe aq e paparashikueshme!

loveKur hulumtuesit pyetën njerëzit për historitë e tyre të dashurisë, doli se kishte disa faktorë të përbashkët te të gjithë ata që përfshihen në ndjenjën e ëmbël të dashurisë.

Read more ...

“Shkëmbejmë partnerët dhe flasim për Zotin”

ciftetShkëmbimi i partnerëve për të përhapur “fjalën e Zotit” nuk është mënyra më e mirë, por për çiftin amerikan, Cristy dhe Dean Parave nga Florida, ia vlen.
Ata thonë se janë të krishterë të përkushtuar dhe se kanë hapur një faqje interneti.

Read more ...

Sa kohë mund të durojnë femrat pa bërë seks…

ai-ajoSa kohë mund të durojnë femrat pa bërë seks? Kjo është një nga pyetjet më të shpeshta të meshkujve. Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje të nxehtë revista gjermane për gra “PETRA” kryeu një sondazh, në të cilin morën pjesë më shumë se 1000 gra nga mosha 29 deri në 39 vjeç.

Read more ...

Xhelozia: 5 mënyra për të shuar zemërimin e dashurisë

TOSHIBA Exif JPEGDashuri do te thotë xhelozi, këndohej dikur, shume kohe me pare. Por kohet moderne ne te cilat po jetojmë, përparimet me shpejtësi marramendëse te teknologjisë, ndoshta na bëjnë qe te tilla shprehje te ngjajnë vite drite larg.Sot nëse do te vuash nga pak shpirt posesiv dhe dominues, është shume e thjeshte te biesh ne friken torturuese te tradhtisë , dhe ne këtë rast pasojat janë dy,

Read more ...

Cka nuk duhet vjehrra t’ia thotë kurrë nuses

nusja   Marrëdhënia mes nuses dhe vjehrrës mund të kthehet në një “fushë beteje” të minuar dhe të pabesë, sidomos pas lindjes së nipërve. Që situata të mos gjenerojë në këtë mënyrë, ne po ju paraqesim një listë me 10 frazat që një vjehërr nuk duhet t’ia thotë kurrë nuses.

Read more ...