Category Archives: Aforizma

Ymeri: Kemi marrëveshje, pritet nënshkrimi

visarAnëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka konfirumar në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, se me bllokun LDK – AAK – Nisma (LAN), kanë arritur marrëveshje dhe ajo pritet të nënshkruhet së shpejti.

RADIO EVROPA E LIRË

Read more ...

Disa edhe pse nuk dijne te notojne, ujin e turbullojne..

Duke ndryshuar shpesh pikpajet, mund te trasformohemi ne pikpyetje…

Drejtimi eres mund te matet edhe me hunde.

Duartrokitjet nuk jane gjithmone duar qe pershendesin…

Disa libra nuk i djeg zjarri ndonjehere, sepse kane shume uje..

Read more ...

Mos kij besim në njeriun që se ka besim në ty.

Mali me mal nuk piqet, njeriu me njerine piqet.

Më i poshtri njeri është ai i cili kërkon mirësi nga një i poshtër.

Me mikun ha e pi e pazar mos bë.

Me mire vdekur e me nder, se sa gjalle e i turperuar.

Me mire nje dite ne liri, se njeqind vjet ne roberi.

Read more ...

Dy here flitet ne mulli.

  • Burrëri është të bësh mirë, kundër të keqes që të është bërë.
  • Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa e shtëpisë. populli)
  • Butësia bën njeriun gjithçka, përveç pasurisë.
  • Çdo gabim i gruas së ndershme është i falur nga burri i saj. 

Read more ...

LUMI QE ESHTE I THELLE NUK BEN SHUME ZHURME

NESE JE I DITUR KE ME SHUME PER TE MESUARE

LUMI QE ESHTE I THELLE NUK BEN SHUME ZHURME

PER NJE PERSON MEDIOKER VETEMIA ESHTE BURG DHE PER NJE TE DITUR AJO ESHTE MBRETERI

PER TE GENJYERE ME MIRE GRUAJA SHPESH QAN DHE BURRI QESH KUR GENJEN BUKUR

Read more ...