Author Archives: rtvzik

Xhelal Zejneli-MAQEDONIA NË KRIZË TË THELLË POLITIKE

      xhelal-zejneleiPërgjimet e bisedimeve telefonike të pushtetarëve sllavo-maqedonas, dëshmojnë se Maqedonia është qeverisur dhe është sunduar prej tre personave: kryeministrit Nikolla Gruevski, shefit të DSK-së – Sasho Mijallkov dhe ministres së Punëve të Brendshme – Gordana Jankullovska.

Read more ...

Kërkesa për shqyrtimin e rasteve të montuara politike në Maqedoni

burg-mkOrganizata për të drejtat e njeriut dhe veteranë të UÇK-së kërkojnë që në agjendën e zgjidhjeve të krizës në Maqedoni të jenë edhe zbardhja e rasteve të montuara politike.

Read more ...

Zaev:Incizimet tregojnë se BDI dhe PDSH janë shërbëtore të pushtetit!

zaev

Intervista e Zaevit për TOP-CHANNEL

Prej një muaji politika dhe opinioni publik maqedonas po zien nga skandali i përgjimeve qeveritare e të publikuara nga kryetari i partisë opozitare LSDM, Zoran Zaev.

Read more ...

Përgjimet në Maqedoni, Jankullovska: Shqiptarët të kapen prej fyti. Të mos dalin në votime

zoran-zaevSipas liderit të opozitës, nga bisedat e përgjuara telefonike mes zyrtarëve të Qeverisë zbulohen edhe manipulimet e kryeministrit Gruevski me votuesit, që i ka sjellë nga Pusteci i Shqipërisë për të votuar për partinë e tij VMRO-DPMNE.

Read more ...

Tetova në alarm!

Arben-Dua të filloj këtë shkrim me një pyetje të tmerrshme që gati gati më bën të ndjehem keq që po ju a drejtoj, por detyra ime si qytetar kombinuar me profesionin tim si mjek, më vendos në një pozicion që nuk mund të shmangem dot nga një pyetje kaq të rëndë. Ja se cfarë do t’ju pyes: A jeni gati ju të lini, që fëmijët tuaj, grate, burrat dhe pleqtë të sëmuren deri më pasoja fatale për jetën?

Read more ...