Author Archives: rtvzik

“Flokët tatuazh”, trendi i ri në Britani

Rënia e flokëve është njëri nga problemet e shumta te meshkujt, por zgjidhjet nuk mungojnë. Një e tillë, me kosto më të ulët, ka filluar të aplikohet në Britaninë e Madhe. Meshkujt të cilët kanë probleme me rënien e flokëve tani i bëjnë ato tatuazh.

Read more ...

Tahiri: Të edukojmë të rinjtë me modelin e qytetarit që respekton rregullat

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka deklaruar të mërkurën se shoqëria shqiptare “duhet të punojë me të rinjtë që të ndërtojë modelin e duhur, atë të qytetarit të mirë që respekton rregullin dhe jo qytetarit trim që e shkel atë”.

Read more ...

Mbrëmë ka eskaluar protesta në Shkup,policia ka ushtruar dhunë (VIDEO)

Situatë e tensionuar ka  mbretëruar mbrëmë para Qeverisë në Shkup, ndërsa policia ka përdorur gaz lotësjellës dhe topa uji kundër protestuesve.

Një pjesë e turmave protestuese janë shpërndarë para Qeverisë, pasi që qeveria ka ushtruar dhunë ndaj tyre.

Read more ...

Protestë para Qeverisë, pas publikimit të ‘bombës’ nga opozita

protesta-shkup3Qytetarët janë mbledhur para Qeverisë në Shkup në shenjë proteste pas zbardhjes së disa detajeve lidhur me vrasjen e një të riu maqedonas 4 vjet më parë.

Read more ...

ZONA E DEBATIT – BARDHYL MAHMUTI

Mahmuti