Author Archives: rtvzik

Petrusheva: Materialet për “Monstra” do të nxjerrin shqiptarët në protesta

Analistja dhe drejtuesja e projektit BIRN në Maqedoni, Ana Petrusheva ka theksuar se Maqedonia mund të shëndërrohet në një fuçi baroti dhe se për zgjidhjen e krizës nevojitet kyçja aktive e Bashkimit Evropian. Sipas saj, publikimi i materialeve për rastin “Monstra”, ku gjashtë shqiptarë janë dënuar përjetë për vrasjen e pesë maqedonasve mund të tensionojë edhe më tepër situatë, dhe të nxjerrë shqiptarët në protesta, transmeton INA.

Read more ...

Publikohet fotografia e ‘Përbindëshit’ të Jemenit (Foto)

Një fotografi e një burri që po konsiderohet si hero në lëvizjen kundër huthi në jug të Jemenit, është shpërndarë në rrjetet sociale, transmeton Express.

Fotoja e ‘Përbindëshit’ po qarkullon në internet që nga java e kaluar duke u dhënë përkrahje morale luftëtarëve dhe përkrahësve të lëvizjes që ai përfaqëson.

Read more ...

Ekzekutuan mizorisht gruan që dogji Kuranin, dënim me vdekje 4 afganëve

Katër persona u dënuan me vdekje në Afganistan në procesin gjyqësor me 49 të dyshuar, mes të cilëve 19 oficerë policie, si pjesëmarrës në ekzekutimin publik dhe makabër të një 27-vjeçareje në muajin Mars.

Read more ...

Ermelinda Lajçaj – Merre Malesoren

Rudi Berisha:Dua të shoh diellin – pse më prangos Vëlla !

Më ty vëlla luftuam për tokën e atdheutSot je në karrigën mbretërore vëlla i dashur

Sot më grupe policesh më rrënon lirinë tim

A nuk kishim një qëllim lirin e fjalën e liri

Read more ...