Lere
Lere agimin te zbardhe ku mbizoteron erresira,
Lere shiun te bjere ku ka shkreptima,
Lere zemren te degjoje si rreh per ty zemra ime,
Leri syte e tu te embel te me shfaqen ne enderrime,
Lere rene te duket qe qielli te shndrise perseri,
Lere zemren tende te hapet, qe dashuria ime te vij tek ti,
Lere shpirtin tend te lire qe te vij tek mua
Lere mendjen te kuptoj se sa shume te dua.

Me prit
Me prit se nje dite do te vi
ne zemren tende atje
do te vi si engjell i bukur
dhe do te te puthplot etje

Do vi dhe buzet e tua do lag
do lag dhe trupin tend shpirt
por duhet te dish qe jam larg
ndaj dhe pakez me prit

Ngadale Pershperis

 

Kur mendoj per ty

Dhe ethe shpirtri leshon

Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per syte e trishtuar
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur prane teje qendroj e heshtur
Dhe dridhem kur me prek ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj

 Kujtoj ditet qe kaluan

Tani jam ulur e mendoj
c’do cast tonin e kujtoj
Kujtoj muajt qe kaluan
ditet sa shpejt shkuan
Por sot shum larg prej meje je
dhe zemra im vetmi p ndjen
Loti ne faqe s’est thare
Qe nga dita qe s’te kam pare
buza po pret,puthjen tende te ndjeje
Buzeqeshja im rikthimin tr gjeje!

 Zemra
Zemra zemres i bon lutje
dashuria e par fillon me pythje
zemra e femres esht hotel
kush don hin e kush don del
po zemra e mashllit esht si gur kush
hin brenda nuk del kurre