31 Aug, 2014
Madhësia e Shkronjave

Maqedoni

“Vera e Ohrit” dhe minimizimi i kulturës dhe artit shqiptar

“Vera e Ohrit” dhe minimizimi i kulturës dhe artit shqiptar

12 July, 2014

Në këtë festival muzikor - skenik që hapet sonte dhe do të vazhdojë deri më 20 gusht, edhe

Përfundoi pa incidente protesta masive në Shkup

Përfundoi pa incidente protesta masive në Shkup

11 July, 2014

(E plotësuar)- Organizatori i protestës ka thirrur protestuesit që të tërhiqen, një pjes

MPJ maqedonase: Deklaratat nga Shqipëria, ndërhyrje në punët e brendshme

MPJ maqedonase: Deklaratat nga Shqipëria, ndërhyrje në punët e brendshme

10 July, 2014

Pas takimeve disa orëshe, Ministria maqedonase e punëve të jashtme u ka dorëzuar notë prot

Kim Mehmeti: Ja cilat janë kërkesat e protestuesve shqiptarë

Kim Mehmeti: Ja cilat janë kërkesat e protestuesve shqiptarë

10 July, 2014

Intelektuali i njohur shqiptar Kim Mehmeti, ka postuar në “facebook” vlerësimin e tij lidh

Radio Zëri-Live 24 Orë në IPhone-Ipad

Please Upgrade Your Flash Player

Get Adobe Flash player


Albansk TV

Kosovë

Vetëvendosje në prag të hyrjes në qeveri!

Vetëvendosje në prag të hyrjes në qeveri!

8 July , 2014

Të shtunën caktohet agjenda e Kuvendit të ri të KosovësLëvizja Vetëven

Kurti: Jemi Kombi më i rëndësishëm në Ballkan, por kemi shtete të dobëta

Kurti: Jemi Kombi më i rëndësishëm në Ballkan, por kemi shtete të dobëta

6 July , 2014

Në konferencën e Ambasadorëve me temë “Shqipëria në rajon nga periferi

Demaçi: Mjekroshët në Kosovë i financon Serbia

Demaçi: Mjekroshët në Kosovë i financon Serbia

6 July , 2014

Adem Demaçi ka thënë se është Serbia, ajo që po e financon islamin rad

Kurti: Nuk ka vota blanko

Kurti: Nuk ka vota blanko

18 June , 2014

Nëse arrijmë në fazën e dytë siç është ndalja e bisedimeve me Serbinë

Shqipëri

Tirana MPJ shqiptare ka përsëritur qëndrimin e kryeministrit Rama se problem në Maqedoni është moszbatimi i Marrëveshjes së Ohrit, me çka i ka dhënë edhe një goditje të fuqishme partnerit të VMRO-DPMNE-së, BDI-së, si parti e cila dhjetë vite udhëheq Sektorin

Read More

erjon-brace Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe, i është përgjigjur në stilin e tij VMRO DPMNE-së së Nikolla Gruevskit. Ai në një postim në profilin e tij në facebook, ka thënë se kjo parti është e mbushur me kokëboshë.

“Që partia

Read More
dervishi-dashnor Nuk ka negociata mes Tiranës dhe Athinës për marrëveshjen e detit.  Ndërsa është raportuar në media se zyrtarë të vendit fqinj kanë pohuar fillimin e bisedimeve mes dy vendeve për këtë çështje, ambasadori jonë në Greqi, Dashnor Dervishi, pohon për Read More
 • MPJ shqiptare përsërit: problem në Maqedoni është moszbatimi i Marrëveshjes së Ohrit,
 • Braçe: VMRO DPMNE, parti kokëboshësh
 • “Nuk ka negociata për detin me Greqinë”

Bota

gjermani Përfaqësues nga Austria, Holanda dhe Polonia në Parlamentin Evropian janë të bashkuar kundër planeve të Gjermanisë për të aplikuar taksën rrugore për të huajt, raporton BBC News.

"Qëllimi politik i planit gjerman është i qartë - diskrimini", thonë në një deklaratë Read More
Izraeli-Lindje Operacion i gjerë i sigurisë nga ana e izraelitëve, kundër grupit të militantëve të Hamas, “me shumë mundësi nuk do të përfundojë pa kaluar disa ditë”, tha ministri i Mbrojtjes, Moshe Ya’alon, të martën. 
Zhvillimet e fundit duket se konfirmojnë Read More

droga greqi Policia greke ka sekuestruar mbi 1 ton heroinë dhe ka arrestuar 11 persona, në një operacion të zhvilluar në Athinë. Mediat greke informojnë se operacioni u zhvillua në bashkëpunim me rojen bregdetare të Greqisë, departamentin e Antidrogës, krimin ekonomik në

Read More
 • BE-ja, kundër taksës rrugore për të huajt në Gjermani
 • Izraeli përgatitet për avancim nga toka në Gaza
 • Greqi, kapet 1 ton heroinë, pronari i anijeve në rrjetin e drogës

Sport

 • Pas humbjes,dëshpërimi brazilian nëpër FOTO

  brazil1Ka qenë e rëndë për tifozët brazilianë të përballonin ate qe ndodhi mbreme ne Belo Horizonte. Ka qene humbja me e thelle ne historine e nje vendi ne te… Read More +

 • Historike! Gjermania shkatërron 7-1 Brazilin

  gjermani-brazilGjermanët bëjnë historinë në tokën e brazilianëve, duke shpërfytyruar 7-1 kombëtaren 5 herë kampione të botës. Edhe tifozi më i zjarrtë i… Read More +
 • FIFA publikon mbretërit e het-trikave, Shaqiri në mesin e tyre

  xherdaniFIFA ka publikuar emrat e futbollistëve të vetëm që kanë shënuar hat-trik në Kupën e Botës, teksa Xherdan Shaqiri është i 50-ti që bënë një gjë… Read More +

 • 1

Intervista

INTERVISTË ME KRYETARIN E LKSHM-SË, HASAN QYQALLA

INTERVISTË ME KRYETARIN E LKSHM-SË, HASAN QYQALLA

Intervistoi-Mustafë K “Ju kërkoni atë që keni nevojë, e neve na lehtësoni punën tonë” Z. Qyqalla për lexuesin na thoni se sa ësht

Pjetër Malota: Me J.C. Van Damme bashkëpunova për më shumë se 15 vjet në 8 filma

Pjetër Malota: Me J.C. Van Damme bashkëpunova për më shumë se 15 vjet në 8 filma

Intervistë ekskluzive për «dialogplus» me aktorin e mirënjohur të Hollywood-it në SHBA, Pjetër Malota Intervistoi: Dashnim HEBIBI

Intervistë me Jaho Mulosmanin pas14 vitesh në qeli,me të dënuarin përjetë për vrasjen e Azem Hajdarit

Intervistë me Jaho Mulosmanin pas14 vitesh në qeli,me të dënuarin përjetë për vrasjen e Azem Hajdarit

Mira Kazhani e DITA-s ka intervistuar këtë të enjte në burgun e Burrelit, Jaho Mulosmanin, të dënuar me burg të përjetshëm për vra